Stosowanie trwałej ochrony do drewnianego ogrodzenia

Podczas malowania drewnianego ogrodzenia należy zwrócić szczególną uwagę na bezpośredni wpływ na drewno, ponieważ ogrodzenie znajduje się naturalnie na zewnątrz. Wpływy pogodowe, ale także stres organiczny tworzą drewniany płot do stworzenia. W zależności od użytej farby, techniki pracy różnią się znacznie. Następnie otrzymasz szczegółowy przewodnik po malowaniu swojego drewnianego ogrodzenia.

Drewno z naturalnego produktu musi być specjalnie zabezpieczone, gdy jest używane na zewnątrz

Drewno jest popularnym materiałem budowlanym. Oczywiście służy również do budowy ogrodzenia. Ogrodzenie jest odkryte na zewnątrz i musi wytrzymać wiele obciążeń. Na przykład, podstawowe wymagania zmieniających się temperatur, deszcz, śnieg, lód, promienie UV, sól drogowa, itd. Więc musi w zimie wnikaniem wody są zabezpieczone, ponieważ spowodowałoby to ogromne szkody podczas zamrażania w lesie.

Oprócz warunków pogodowych nadal występują szkodniki organiczne

Ale promieniowanie UV słońca powoduje, że drewno w ogóle powstaje. Niebezpieczne promieniowanie uszkadza miazgę drzewną, ligninę. Być może już widziałeś drewniany płot, który nie był leczony przez długi czas. Teraz szare drewno staje się kruche, a tym samym podatne na inne obciążenia. Na przykład w przypadku szkodników organicznych, takich jak grzyby i inne mikroorganizmy. Jedynie chrząszcze, mrówki i larwy nie są realnym zagrożeniem, jeśli te owady najpierw wnikną w drewno, to muszą być już w znacznym stopniu zniszczone.

Przesuń drewniany płot przy pomocy środka konserwującego, który spełnia wszystkie wymagania

Więc trzeba chronić swój drewniany płot z farbą przed skutkami pogody i zarodników grzybów i mikroorganizmów. Nowoczesne drewniane elementy ogrodzeniowe są z tego powodu impregnowane wysokociśnieniowo (impregnowane ciśnieniowo). Impregnacja solna wnika głęboko w drewno i ma kilka lat istnienia. Można oczywiście malować zaimpregnowane ciśnieniowo drewniane ogrodzenia. Do malowania różne systemy malarskie są brane pod uwagę.

  • kolory glazury ochrony drewna Impregnacja
  • olej lniany lub olej lniany użycie farby do malowania

ogrodzenie tylko rzeczywiste środki do konserwacji drewna

Ważne jest, że system malarski stosowany wyników w dodatku konserwantów „drewno”. Tylko te produkty zawierają również biocydy, które zabijają mikroorganizmy i grzyby. Chociaż można malować konwencjonalne farby i lakiery, ale uzyskuje się jedynie częściową ochronę, ponieważ zazwyczaj te konwencjonalne farby również nie mają właściwości ochrony przed promieniowaniem UV. W pracach przygotowawczych nie ma wiele do rozważenia. Często wystarcza czyszczenie gleb i mchów, nie zawsze konieczne jest również szlifowanie zgrubne. St Malowanie drewnianego ogrodzenia z lakierem chroniącym drewno

Lakier do konserwacji drewna jest jedną z najczęstszych powłok ochronnych do drewnianego ogrodzenia ogrodowego. Szkliwa wnikają dość głęboko w drewno i optymalnie go chronią. Rozróżnia się między cienką warstwą a cienkimi warstwami glazury, przy czym cienkie warstwy drewna lepiej pasują do drewnianego ogrodzenia. Jeśli chcesz pomalować drewniany płot za pomocą glazury do konserwacji drewna, musisz zaakceptować, że jest on przezroczysty i występuje tylko w wielu odcieniach brązu. Kolorowe glazury są wyjątkiem.

Impregnacje dla twojego drewnianego ogrodzenia

Impregnacje są zawsze dobre. Wnikają głęboko w drewno i chronią je nie tylko powierzchownie. Podczas impregnacji upewnij się, że są to środki do konserwacji drewna.

Farby i farby chroniące drewno malowane z ogrodzenia

Farby chroniące drewno to farby, które są również wyposażone w odpowiednie środki ochronne przeciwko promieniowaniu UV, wodzie lub mikroorganizmom. Jednak żywice wychodzące z drewna ogrodzenia mogłyby reagować chemicznie z farbami. Dlatego przed malowaniem farby lub farby do konserwacji drewna odpowiedni podkład jest obowiązkowy. Zalety to lakier do drewna, w którym szkliwa mają swoje wady: są dostępne w szerokiej gamie kolorów.

Nie podrapuj swojego drewnianego ogrodzenia

Niektórzy właściciele domów przeklinają produkty, które były używane od wielu setek lat. Co to jest farba wapienna lub wapienne błoto na elewację domu, olej lniany do ogrodzenia jest wiele właścicieli nieruchomości. W rzeczywistości, na przykład, belki roślin w domu nie mogą być lepiej chronione. W przypadku domów z muru pruskiego olej lniany jest zatem prawie obowiązkowy. Jednak nie ma ochrony przed grzybami i mikroorganizmami, a promieniowanie UV nie jest chronione. Tak więc oleje z siemienia lnianego są wyjątkowo nieodpowiednie dla drewnianego ogrodzenia.

Wnioski

Przy najmniejszym wysiłku należy pomalować drewniany płot impregnatem, a następnie glazurą konserwującą drewno. Ponadto wystarczy lekko zszorstkować drewno, a następnie można rozpocząć malowanie. Jeśli w przeszłości pomalowałeś drewniany płot z taką glazurą, wystarczy z grubsza oczyścić drewno (brud, mech itp.), A następnie pomalować nowy środek do drewna bez szlifowania. W przypadku środków konserwujących i lakierów do drewna masz większy wybór kolorów, ale także znacznie większy nakład pracy, ponieważ przed malowaniem musisz dokładnie zmielić i zagruntować.

Porady i wskazówki Jeśli chcesz jeszcze lepiej chronić swój płot, nie dopuść, aby dolny koniec listew ogrodzeniowych stykał się bezpośrednio z glebą / ziemią. To sprzyjałoby leniwym. Zamiast tego można umieścić Zaunständerpfosten na drewnie w odpowiednim żelazku, ponieważ można je znaleźć również w wiaty z drewna.

Aby jak najlepiej chronić blat, zmniejsz "powierzchnię ataku" poprzez zwężenie listew powyżej. Wtedy woda nie może stać na drewnie i natychmiast spływa.

Środki do konserwacji drewna zawierają liczne dodatki szkodliwe dla zdrowia. Podczas pracy z drewnem zawsze używaj rękawic roboczych i respiratora. Ponadto, te środki do konserwacji drewna, farby i szkliwa nie mogą być używane w domu ani w domu. Chyba, że ​​masz odpowiedni udział. Powinieneś jednak polegać na takich zatwierdzeniach tylko z dobrze znanymi markowymi produktami.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz