Elektryczny grzejnik ścienny Podtynkowy

Ogrzewanie ścienne jest niezwykle popularne. Nie zawsze jednak konwencjonalne ogrzewanie ścienne może być obsługiwane za pomocą gorącej wody. W pewnych okolicznościach alternatywnym rozwiązaniem jest elektryczne ogrzewanie ścienne, które jest instalowane pod tynkiem. Wszystko, co musisz wiedzieć o elektrycznym ogrzewaniu ściennym podtynkowym.

Zasada działania elektrycznego do wbudowania w ścianie

grzewczym, ogrzewania powierzchni, przy czym grzejnik elektryczny ściany wykorzystuje tą samą zasadę techniczną jak zasilany Gorąca woda: ścianki nie powietrza w pomieszczeniu (konwekcja), a oświetlony ciała i przedmioty są ogrzewane. Zatem temperatura w pomieszczeniu może być niższa, ponieważ uważa się, że jest wyższa.

Zasadniczo te same zalety, co inne ogrzewanie ścienne

​​Ogrzewany pokój, który ma 21 stopni ciepła, jest w rzeczywistości tylko 18 stopni ciepły. Powoduje to jedną z największych wad ogrzewania ściennego: duże zapotrzebowanie na miejsce. Jednak muszą zostać spełnione inne warunki. Na podstawie ogrzewania ścian w nieocieplonym starym budynku widać bardzo dobrze, dlaczego ogrzewanie ścienne powinno być zamontowane w ścianie zewnętrznej.

A dobrą alternatywą, ale jeśli nie wodociągowa dla

grzejnik ścienny Oprócz możliwości mogą być inne problemy z instalacją: albo brak ogrzewania ciepłej wody dostępne lub przyłącza wody (zasilanie i powrót) nie może być prowadzony do dotkniętego ściany. Następnie elektryczne ogrzewanie ścienne, które jest montowane w jednej płaszczyźnie. Istnieją różne systemy: instalacja

  • przewodów na tynku izolacyjnego i Heizanstrich lub tynku ogrzewania
  • niosek elektryczne maty grzejne (rejestry) równo

Zasadniczo jest w obu systemów na tej samej zasadzie operacyjnego. Opór elektryczny jest położony w ścianie. To się nagrzewa i jest oddawane jako promieniujące ciepło. Różnica polega na różnym wysiłku instalacyjnym.

Elektryczne ogrzewanie ścienne z przewodami i płaszczem grzewczym lub tynkiem grzewczym ...

Tynk izolacyjny należy najpierw nałożyć na "powłokę grzewczą". Następnie układane są łączniki elektryczne (na przykład pasek miedziany). Następnie wszystko jest otynkowane specjalną powłoką lub gipsem. W przeciwieństwie do ... w porównaniu z elektrycznymi matami podtynkowymi jako ogrzewaniem ściennym

W przeciwieństwie do tego elektryczne maty grzewcze można wbudować w tynk lub po prostu powiesić w suchej zabudowie. Zaletą torów z powłoką grzewczą lub tynkiem grzewczym: można również wbić gwoździe i kołki w ścianę, bez ogrzewania ściennego nie będzie działać.

Porady i wskazówki Systemy działają przy niskim napięciu w zakresie od 12 do 24 V, dlatego mogą być instalowane w wilgotnych pomieszczeniach. Zasadniczo elektryczne ogrzewanie ścienne podtynkowe stanowi dobrą alternatywę dla ogrzewania ściennego przewodzącego wodę. Problem leży raczej w wysokich kosztach energii elektrycznej. Ponieważ koszty energii elektrycznej w Niemczech w ostatnich latach wzrosły tak bardzo, należy zastanowić się, czy elektryczne ogrzewanie ścienne pod tynkiem ma sens.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz